רצפים לתרגול אישי

בעקבות בקשות חוזרות ונשנות מצד תלמידות\ים-מתרגלות\ים אספתי מרחבי הרשת כמה רצפים לתרגול אישי בבית. התרגול בבית הוא תוספת נחוצה וראויה לתרגול עם מורה, אך לא אמור להוות תחליף לשיעורים השוטפים. בתרגול עם מורה קיים מבט מבחוץ ונלקחים בחשבון עוד פרמטרים מלבד התנוחה שאתם מבצעים.

עקרונות התרגול האישי

בחירת מקום

חשוב שהמקום יהיה מקום קבוע לתרגול, ללא הפרעות כגון טלפון, בני משפחה וכו'. מקום התרגול יכול להיות חדר נפרד, גינה או מזרן התרגול שמשמש כ"מקום" ברגע שהוא נפרש. חשוב לשמור על נקיון מקום התרגול.

זמן התרגול

כדאי להתמיד לתרגל בזמן מסויים ביום. הזמנים המועדפים –באופן מסורתי – הם בזריחה או בשקיעה. כשעתיים לאחר הארוחה או יותר. מומלץ לא לאכול כחצי שעה לאחר התרגול. אורך התרגול יכול להשתנות בהתאם לצרכים השונים, אך כדאי להקפיד על זמן מינמאלי לתרגול. כדי להמנע מהפרעות במהלך התירגול כגון הצצה אל השעון – אפשר לכוון שעון מעורר שיצלצל כמה דקות לפני זמן סיום התרגול.

דרגת הקושי

דרגת הקושי בתרגול צריכה להיות מעט רג'אסית – מאתגרת אך לא דורשנית מדי. בו בזמן עליה לא להיות תמאסית – רכה מדי משום שאז תשעמם או תגרום לעייפות. אפשר להוסיף תרגילי הרפייה, לצד תרגילים מאתגרים, על מנת ליצור תרגול עדין יותר.

התמדה

מילת המפתח בתרגול אישי הוא התמדה – להמשיך ולתרגל יום אחרי יום, באותה שעה. הכל מסביבנו משתנה וחשוב לשמור על משהו קבוע – זמן תרגול קבוע ביום, כל יום, של רצף תנוחות קבוע. לקריאת מאמר בנושא המוטיבציה לתרגול.

גמישות

חשוב לשמור על גמישות בתרגול – ההתמדה מעניקה מסגרת קבועה יום לאחר יום ובתוך המסגרת חשוב לשמור על גמישות התרגול. יש ימים חמים בהם כדאי להעדיף תרגול עדין ובימים קרים יותר זמן תרגול של תנוחות עמידה וכו'. הכי חשוב להקשיב לגוף.

משך השהייה

משך הזמן בכל תנוחה יכול להשתנות בהתאם לתרגול שבחרתם. המלצתי היא להישאר 6-12 נשימות בכל תנוחה, ובתנוחות משקמות והרפייה 3-5 דקות. חזרו על כל תנוחה לפחות פעמיים בכל צד, במידה והיא לא-סימטרית.

רצפים לתרגול בבית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Iyengar Yoga with Agi

Hebron Rd. 33
Jerusalem 9354617
Yoga.Agi@gmail.com
0507-929-131

סרטונים

גלריה

איינגאר יוגה עם אגי

רחוב דרך חברון 33 ירושלים 9354617 צרו קשר במייל Yoga.Agi@gmail.com או בטלפון 0507-929-131
Yoga with Agi יוגה עם אגי