איינגאר יוגה

BKS Iyengar

איינגאר יוגה הינה מסורת תרגול שנוסדה על ידי ב.ק.ס איינגאר, שלימד ברחבי העולם בין השנים 1936-2014, ופתח את מרכז איינגאר יוגה הראשון בפונה Pune.

ב.ק.ס איינגאר

ב.ק.ס איינגאר (בלור קרישנמצ'ר סונדראג'ה איינגאר), נולד בשנת 1918 בכפר בלור Belur, במדינת קרנטקה Karnataka אשר בדרום הודו. כבר בגיל 15 התחיל לתרגל יוגה עם גיסו, היוגי שרי קרישנמצ'אריה במייסור, ולאחר שלוש שנים החל ללמד בפונה Pune. בשנות ה-70 החל ללמד גם במערב וב-1975 פתח את מרכז היוגה הראשון במסורת איינגאר, על שם אשתו המנוחה Ramamani. בתו גיטה Geeta, בנו פרשנט Prashant ונכדתו אבהיג'טה Abhijata מלמדים כיום את שיטתו. ב.ק.ס איינגאר נפטר ב-20 באוגוסט 2014.

לצפייה בראיון עם ב.ק.ס איינגאר (אנגלית), לצפייה בראיון בעברית

עקרונות תרגול איינגאר יוגה

  • דגש על יציבה נכונה
  • היערכות נכונה של אברי הגוף – alignment בכל תנוחה asana
  • דיוק בביצוע התנוחה, לעתים תוך שימוש בעזרים
  • שהייה ממושכת בתנוחות
  • התאמה של התנוחות ליכולתם האישית של המתרגלים
  • התמדה ועקביות בתרגול
  • הגברת המודעות, ההתבוננות והריכוז

עמותת איינגאר יוגה בישראל והסמכת מורים

הסמכת מורים במסורת איינגאר יוגה בישראל כוללת מספר דרישות: 1. דרישת קדם של לפחות שנתיים לימוד בשיטה, אצל מורה מוסמך להוראת איינגאר יוגה. 2. קורס מורים אורך מספר שנים ומלווה בתרגול אישי יומיומי ובליווי מקצועי צמוד. 3. מבחן הסמכה לפי קריטריונים בין-לאומיים, אליו אפשר לגשת רק לאחר חמש שנות תרגול איינגאר יוגה אצל מורה והמלצה ממורה.

BKS Iyengar2מתוך אתר העמותה:

העמותה הוקמה בינואר 1995 כדי לקדם ולהפיץ את ההוראה של שרי ב.ק.ס איינגאר ומשפחת איינגאר בישראל. העמותה מפרסמת ומפיצה מידע על איינגאר יוגה ומארגנת סדנאות של מורים מהארץ ומהעולם. העמותה אחראית על הסמכת מורים והענקת תעודות להוראת איינגאר יוגה בישראל, מטעם שרי ב.ק.ס. איינגאר. מטרתה לקדם, לפתח ולמסד בישראל את היוגה בשיטת שרי ב.ק.ס. איינגאר.

בקשות לחברות בעמותה מתקבלות ממי שעוסקים לפחות שנתיים בלימוד ותרגול איינגאר יוגה. חברות בעמותה מותנית באישור הועד המנהל של העמותה ובתשלום דמי חבר שנתיים. מרכז איינגאר יוגה בפונה הוציא מסמך שמתאר הנחיות לתקנות עמותות איינגאר יוגה בכל העולם. המסמך מפרט את מטרות העמותה, מבנה העמותה ואופן ניהולה, ועדות העמותה, תהליך הסמכת מורים, דרגות ההוראה השונות ועוד

לקריאת תקנון עמותת איינגאר (מתורגם לעברית) לחצו כאן

patanjali

לקריאה על: הברכה לפטנג'לי The Invocation to Patanjali

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Iyengar Yoga with Agi

Hebron Rd. 33
Jerusalem 9354617
Yoga.Agi@gmail.com
0507-929-131

סרטונים

גלריה

איינגאר יוגה עם אגי

רחוב דרך חברון 33 ירושלים 9354617 צרו קשר במייל Yoga.Agi@gmail.com או בטלפון 0507-929-131
Yoga with Agi יוגה עם אגי